Pavel Němec
Aktualizováno: 10.07. 2017
Kde všude jsme byli

Já i Jana máme rádi aktivní dovolené. Ještě než se nám narodil Honzík, jezdili jsme si pravidelně odpočinout na Slovensko. V roce 2004 se k nám připojili nyní už manželé David a Petra Neumannovi a Lucka s Pavlem Štreblovými z Olomouce. Doufám, že v nastoleném trendu budeme nadále pokračovat a vzniklá parta bude zárukou kvalitních dovolených. Na horách jsme se však vždy orientovali na pěší, bez speciálního vybavení dostupné, jednodení tůry.


Česká republika

ceskehory.cz, jesenik.net, supermapy.centrum.cz

Krkonoše

Do Krkonoš jsme se vydali když nám padlo Slovensko a Nízké Tatry. Na Krkonoších mě překvapila jejich členitost a všestrannost. Od údolí plně řek s vodopády přes husté lesy, až po holé hřebeny.... To vše tu najdete.

Aquapark Liberec - Centrum Babylon

Kdo má rád vodu a jste poblíž Liberce, určitě si zajeďte do libereckého aquaparku Babylon. Plavecké bazény tu nenajdete, zato je tu plno skluzavek, vířivek, saun a dalších relaxačních služeb. My jsme tu strávili 2 hodiny před zavřením, kdy jsme se bez front vyblbli, až jsme měli ze skluzavek otlučená záda. Mě nejvíce nadchl tobogán s trychtýřem.

Národní park Šumava

Na Šumavu jsme vyrazili tentokrát na kolech. Koupání v Lipně nepřipadalo v úvahu, bylo špatné počasí. Udivilo mě, že nebyly k dispozici ani loďky, v Černé v Pošumaví tedy určitě ne.

Jeseníky

Kromě výletů do Jeseníků za lyžováním jsme využili 2 volných dnů navíc v červenci a podnikli kratičkou dovolenou s ubytováním v Bělé pod Pradědem v pensionu Povodí.

Národní park Šumava

Na Šumavu jsme vyrazili tentokrát na kolech. Koupání v Lipně nepřipadalo v úvahu, bylo špatné počasí. Udivilo mě, že nebyly k dispozici ani loďky, v Černé v Pošumaví tedy určitě ne.

Cykloserver

Mimo jiné jsou tu i cyklistické interaktivní mapy.

Slovensko

skonline.sk, hiking.sk, karpaty.net

Slovenský ráj, www.slovenskyraj.org

Naše s Janou první dovolená na Slovensku. Přijeli jsme začátkem července a zjistili, že to nej z této oblasti, tedy soutěsky a vodopády plné vody, jsou vyschlé. Ráj si napravil renomé hned rok na to, kdy jsme si výlet pro úspěch zopakovali v tom správném termínu.

Malá Fatra

Naslepo jsme v 6 lidech vyrazili do Malé Fatry. Snažili jsme se najít ubytování v Terchové, ale tady jsme neuspělI, takže jsme skončili v Nižných Kamencoch. Dalo se tu najít trasy od vycházkové obtížnosti, až po fyzicky náročné trasy s prudkým a dlouhým stoupáním a klesáním. Hřebenovka od Veľkého Kriváně po Poľudňový grůň byla super, stejně jako Jánošíkove Diery.

Rájecké Teplice

Z tůr po Malé Fatře jsme si odskočili do Rájeckých teplic, kde jsme zakotvili v Lázeňském domě Aphrodite. V tomto luxusním středisku jsme zůstali 2 hodiny, obklopeni přepychovým interiérem. Areál slouží pro relaxaci a je zde třeba dodržovat klid. Je možné využít všemožných lázeňských služeb od relaxačních bazénů, přes sauny až po masáže. Nemyslím však, že je tento areál vhodné navštívit s menšími dětmi, které by se tu mohli snadno nudit. Pro ně by bylo určitě lepší některé z venkovních zařízení na kraji R. Teplic.